Rezervasyon
Adınız Soyadınız
Rezervasyon Tarih
Sipariş Günü
Araç Markası
Size Ulaşabileceğimiz Telefon Numaraları

telefon


Filo Kiralama
Filo Kiralama ve Sağladığı Avantajlar

Filo kiralama sayesinde ciddi bir finansman avantajı sağlarsınız ve finans kaynağınızı sürekli değer kaybeden bir yatırım kalemine bağlamamış olursunuz. Filo kiralama, firmanıza değerli finans kaynağınızı diğer fırsatlara yöneltmeniz noktasında ciddi avantaj sağlar.

Günümüzde pek çok kuruluş, araç satın alma yerine uzun dönem kiralamayı tercih ediyor ve operasyonel filo kiralamanın avantajlarından yararlanıyor. Özellikle araç filosu bulunan şirketler için araç kiralamak satın almaktan çok daha akılcı bir çözüm olmaktadır.

Şirketinizin ihtiyacı olan araçlar belirlenerek MRT Rent a Car tarafından satın alınır ve 0 km ya da tercihinize bağlı 2.el araçlar şirketinizin kullanımına tahsis edilir. Böylece şirketiniz araç temini için ilave finansman yükü altına girmesine gerek kalmaz.

Filo kiralama hizmeti ile; uzun dönem otomobil kira bedellerinin tamamını Gelir Vergisi Kanununun 180 sayılı tebliği uyarınca gider olarak gösterebilmektedir. Satın alınan bir aracın bedeli ancak 5 yılda giderleştirilebilirken, Filo kiralama çözümü ile; aylık faturalar gidere atılabilmektedir


Filodaki tüm araçların periyodik bakımları MRT Rent a Car tarafından üstlenilmektedir.

MRT Rent a Car'ın filo kiralama hizmeti ile; araçlarınızın periyodik bakım ve kaza sonrası onarım işlemleri süresi boyunca, MRT Rent a Car tarafından yerine başka bir araç verilmekte, eğer araç kullanılamaz hale gelirse bu durumda söz konusu aracın yerine başka bir araç tahsis edilmektedir.

Normal şartlarda satın alınan bir aracın KDV'si (%25) sabit kıymet haline gelerek mal bedeli ile birleşmekte, ödenecek KDV'den mahsup edilememektedir. MRT Rent a Car'ın filo kiralama hizmeti ile; her ay KDV tutarı mahsup edilmektedir.